fbpx
Slider

Recomandari pentru maseuri

Pentru maseuri este important sa respecte anumite reguli astfel incat serviciile oferite pacientilor sa fie la cel mai inalt nivel. Respectul aratat clientilor asigura succesul afacerii si duce mai departe renumele pentru fiecare dintre maseuri.

 

Sala de masaj:

 

Canapeaua/masa de masaj

 

CURSURI DE SPECIALIZARE – PERFECTIONARE DESTINATE MASEURILOR – TEHNICIENILOR MASEURI

Tinuta pentru maseuri

 

In masaj se intrebuinteaza numai ulei natural (de masline virgin, de samburi de strugure, de nuci, de migdale); acesta este uleiul de baza, in care se pune 1,2 % ulei esential (4-6 picaturi la 100 ml. ulei de baza; de pin, brad, menta, portocale, lamaie, rozmarin, lavanda, catina etc.). Pudra de talc nu este eficienta in masaj.

 

Masajul poate fi combinat si cu aromoterapie: vaporizator (apa + esente) sau mai degraba 2-3 picaturi puse intr-un bol cu apa, la caldura sau la rece.

 

Muzica – are un rol foarte important atat pentru pacient, cat si pentru maseuri; sa fie in surdina, placuta, relaxanta.

@Scoala de Masaj Dragomir. Toate Drepturile Rezervate.